Táncjáték egy felvonásban
SZINOPSZIS
Előadásunk az elfogadásról, a hősiességről, a barátságról, a szerelemről, az önmagunkért és a másikért való kiállásról szól.
Az előadás 80%-ban tánc, 20%-ban Shakespeare: Rómeó és Júlia c. művéből kiemelt prózai jelenetek/szövegek keveredése.
Az októberi szerelem egy kisvárosban játszódik 1956-ban, mint egy Rómeó és Júlia történet. Egy iskolai házibulin egymásba szeret egy magyar fiú, és az orosz parancsnok lánya. A parancsnok ellenezvén ezt a kapcsolatot erőszakkal véget vet a bulinak, és hazahurcolja a lányt. Miközben a fiatalok zúgolódnak, kitör a forradalom, és a gyerekek a barikádokra indulnak. Szvetlana elszökik otthonról, és csatlakozik hozzájuk. A kiéleződött forradalmi hangulat a darab végén meglepő fordulattal zárul. Hogy ebben a forradalmi helyzetben a szerelem győz, vagy a hazafiasság, vagy talán mind a kettő, netán egyik sem, az kiderül a körülbelül 45 perces kifejezetten felső tagozatos iskolásoknak készült előadásból.
Nyolc fiatal táncos-színész idézi fel az 1956-os eseményeket, egy táncszínházi performanszban, a fiatalokhoz közel álló modern zenével. A fiatalos zene még több emóciót eredményez a fiatalokban, így a darab mondanivalóját könnyebben tudják feldolgozni, megérteni.
SZEREPLŐK
Eszlári Judit, Bordás Mihály, Jalcs Alexandra, Lévai Ádám, Enyingi Zsófia, Monori Dominik, Háda Boglárka, Szombath Gergő
MÉDIA